I Penduari Adriatik Coli

Banda e Durrësit, 4 burgime përjetë I penduari dënohet me vetëm dhjetë vjet burg, grupi i Lul Berishës, bandë dhe jo organizatë kriminale Gjykata: Dënime kapitale Berishës, Dokles, Taullajt e Dervishajt Nga Armand Bajrami Dëshmia e të penduarit të Drejtësisë, Adriatik Coli, në gjykimin e "bandës së Durrësit" te Krimet e Rënda, "fundosi" në katër…. NTATI I DËSHTUAR NDAJ LUL BERISHËS. Adriatik Colit së bashku me familjen i janë ndryshuar gjeneralitetet dhe është nxjerr jashtë territorit shqiptar për të vazhduar jetën i lirë dhe nën mbikëqyrje të. 90/26 Akti, që i përket:. Endrit Dokle, Lul Berisha, Adriatik Coli, Dritan Dajti dhe Emiljano Shullazi. Prokuroria e Krimeve të Rënda ka zbardhur dy ngjarjet, ku Coli në vitin 2005 ka ekzekutuar në derën e shtëpisë Kërtushën, ndërsa në verën e vitit 2006 ka vrarë Enver Petkun. Julian Meçe. Të gjitha krimet e tij u zbuluan gjatë procesit gjyqësor nga Adriatik Coli, i penduari i kësaj bande dhe një person i paguar për të vrarë armiqtë e bandës famëkeqe të Durrësit. Ajeti është dënuar në mungesë me 20 vjet burg për tentativë vrasje dhe u ekstradua nga Lipjani i Kosovës, në Shqipëri tre muaj më parë. Menjëherë kanë kundërshtuar avokatët mbrojtës dhe i penduari Adriatik Coli, i cili tha se ka qenë ai që ka shoqëruar tek ky hotel dy shtetasit kosovarë Ahmet Ajeti dhe Osman Kërtuzi, ndërsa bashkë me të ka qenë edhe Indrit Dokle. Në seancën e radhës në ngarkim të të akuzuarve si “anëtarë” të “bandës”, gjykata i kërkoi të pandehurit të shprehej në lidhje me konkluzionet e. Krimet e Rënda, gjatë verdiktit përfundimtar për 16 anëtarët e bandës kanë dënuar me disa vite burg 12 prej tyre. Për këto ngjarje, ka folur edhe i penduari i bandës së Durrësit, Adriatik Coli i cili ka treguar rastet e implikimit të Muratajt në ngjarjet e ndodhura mes anëtarëve të bandave në qytetin bregdetar të Durrësit. Me nga 21 vite burg janë dënuar Osman Korpuzi dhe Ahmet Ajeti, ndërsa Alban Neli dhe Kristjan Begu janë dënuar me nga 20 vjet. Ilir Xhunga. I penduari, Adriatik Coli tjerë të këtij procesi. I penduari i Bandës së Durrësit i cili da për të arritur qëllimet e saj. U dënua me 10 vite burg. Dëshmitari i Drejtësisë Adriatik Coli tregon: Ne ishim te klubi i Lates. TIRANE- Katër nga anëtaret e Bandës së Durrësit Lulzim Berisha, i penduari Adriatik Coli, Sardian Sulejmani dhe Endrit Dokle janë thirrur për të dëshmuar ne Gjykatën e Krimeve të Rënda në seancën ku po gjykohet Ahmet Ajeti, i akuzuar si atentatori i Lulzim Berishës. Adriatik Coli, i penduari i Drejtësisë në procesin gjyqësor ndaj "bandës së Durrësit" te Krimet e Rënda, u kërkoi dje falje familjeve të lënduara nga krimet e tij. Kujtojmë që Adriatik Coli është i penduari i bandës. Ndër këta dëshmitar, Coli është i penduari i drejtësisë dhe prej vitesh është nën ruajtjen e shtetit me status të veçantë. Në lidhje me këtë ngjarje, i penduari Adriatik Coli ka thënë: "Sa u errësua dëgjoj të shtënat që vinin poshtë shinave te trenit, ku ishte shtëpia. I penduari i bandave të Durrësit, Adriatik (Dritan) Coli, do të gjykohet sërish për vrasje. Dhe për këtë arsye iu ul dënimi në 10 vite. Ku ndodheni? Jam në një vend të Europës. Endrit Dokle, Lul Berisha, Adriatik Coli, Dritan Dajti dhe Emiljano Shullazi. Adriatik Coli (i penduar i drejtësisë) 2. Unë jam Manushaqe Coli, 43 vjeç, kunata e Adriatik Colit. falco_ich_liebe_dich_jeanny. I penduari i bandave të Durrësit, Adriatik (Dritan) Coli, do të gjykohet sërish për vrasje. I penduari i bandës së Durrësit nuk ka pasur mundësinë të japë dëshminë e tij, për shkak të mungesës së avokatëve. I penduari Adriatik Coli, per 5 seanca me radhe ka rrefyer te gjitha vrasjet qe jane kryer nga "Banda e Durresit", pjese e se ciles ka qene edhe ai vete. Ndërsa dy të penduarit e fundit kanë të bëjnë me bandën e tritolit. Penidure is a medicine available in a number of countries worldwide. Ne salle dhe Adriatik Coli, i penduari i Bandes se Durresit. Në lidhje me këtë ngjarje, i penduari Adriatik Coli ka thënë: “Sa u errësua dëgjoj të shtënat që vinin poshtë shinave te trenit, ku ishte shtëpia. Klodian Saliu. Ajeti është dënuar në mungesë me 20 vjet burg për tentativë vrasje dhe u ekstradua nga Lipjani i Kosovës, në Shqipëri tre muaj më parë. Burime të besuara për "GSH", pohojnë se i penduari i drejtësisë, është liruar nga qelitë e burgut dhe ka rifilluar jetën e tij, pasi përfundoi dënimin e dhënë nga drejtësia. Me dyer të mbyllura dhe nën masa të rrepta sigurie, Coli ka vijuar rrëfimin aty ku e ndërpreu herën e kaluar, pikërisht pas vrasjes së Ongarit, Dishës e Marsel Sotirit. Prokuroria e Krimeve të Rënda ka zbardhur dy ngjarjet, ku Coli në vitin 2005 ka ekzekutuar në derën e shtëpisë Kërtushën, ndërsa në verën e vitit 2006 ka vrarë Enver Petkun. Pas 835 ditësh, Adriatik Coli, i penduari i organizatave kriminale të Durrësit, ka rrëfyer më në fund për disa minuta njohjen me kreun e bandës së Durrësit, Lul Berishën. Adriatik Coli, i penduari i bandës së Durrësit, u paraqit sërish dje si i pandehur në Gjykatën për Krimet e Rënda. Adriatik Colit së bashku me familjen i janë ndryshuar gjeneralitetet dhe është nxjerr jashtë territorit shqiptar për të vazhduar jetën i lirë dhe nën mbikëqyrje të. Atyre u ishin dhënë edhe dy armë antitank të blera nga 500 euro në tregun e zi, por që nuk patën mundësi t’i përdornin. TIRANE- Katër nga anëtaret e Bandës së Durrësit Lulzim Berisha, i penduari Adriatik Coli, Sardian Sulejmani dhe Endrit Dokle janë thirrur për të dëshmuar ne Gjykatën e Krimeve të Rënda në seancën ku po gjykohet Ahmet Ajeti, i akuzuar si atentatori i Lulzim Berishës. Duke folur në një intervistë për Shqiptarja. Adriatik Coli, i penduari i drejtësisë i shpëtoi kërkesës për "burg përjetë", për shkak të kontributit që ka dhënë për zbardhjen e krimeve të kryera nga 1998- 2005, nga ish miqtë e tij. TIRANE -Adriatik Coli, i penduari i "Bandës së Durrësit", dëshmia e të cilit "ngujoi" pas hekurave 16 të pandehur, i është rikthyer lirisë. Plarent Dervishaj (kunati i Lul Berishës) ATE. Gjykata dha sot vendimin për 16 anëtarët e "Bandës së Durrësit", mes tyre edhe 10 vjet burg për Dritan (Adriatik) Coli, i njohur si i penduari, të cilin dëshmitë e tij në Gjykatë e patën shpëtuar atë nga dhënia e burgimit përjetë. Indrit Taullaj. Ndër këta dëshmitarë, Coli është i penduari i drejtësisë dhe prej vitesh është nën ruajtjen e shtetit me status të veçantë. Ne salle dhe Adriatik Coli, i penduari i Bandes se Durresit. Meçe iu bashkua më vonë grupit pasi ai ishte ndarë në dy me rivalët e Indrit Dokles. Please Wait 0 %. dhënë nga i penduari i drejtësisë, Adriatik Coli gjatë procesit gjyqësor, thu-het se dy kosovarët do të paguheshin 100 mijë euro për të kryer vrasjen. "Atë ditë që u vendos me i gjujt Tan Sallakut, Luli më nis për të shkuar në Tirane te Geri, nuk ia di emrin. Banda e Durrësit. Ndërsa dy të penduarit e fundit kanë të bëjnë me bandën e tritolit. Ilir Xhunga. Nisur nga dëshmitë që Adriatik Coli ka dhënë në Gjykatë si i penduari i bandës së Lul Berishës, Julian Meçe ishte dyshi i grupit dhe kishte rol të rëndësishëm në planifikimin dhe kryerjen e veprimeve të tyre. Banda kriminale, me drejtues të përbashkët Lulzim Berishën dhe Klodian Saliun funksiononte prej vitit 1994 në qytetin e Durrësit. Adriatik Coli, i penduari i drejtësisë i shpëtoi kërkesës për “burg përjetë”, për shkak të kontributit që ka dhënë për zbardhjen e krimeve të kryera nga 1998- 2005, nga ish miqtë e tij. TIRANË N jë 30-vjeçar nga Bur reli është arrestuar dje nga policia e Ti-ranës, pasi dyshohet të jetë autor i vrasjes së Emiliano Boçit. Më 28 qershor 1999 për t’i bërë gropën Lul Berishës dërgohet në Durrës killeri famëkeq i Vlorës, Gaxhai, apo Gazmend Brraka. I penduari Adriatik Coli u dënua përfundimisht me 10 vite burg, ndërkohë me 25 vite burg janë dënuar të pandehurit: Kujtim Buna, Sardian Sulejmani, Altin Olloni, Elvin Hoxhosmani, Alban Neli dhe Selman Heti. Dhe për këtë arsye iu ul dënimi në 10 vite. esmeri_king. Adriatik Coli, rrëfeu para gjykatës në vitin 2009, se për vrasjen e Lul Berishës, ata donin të pajtonin Emiljano Shullazin dhe Dritan Dajtin, por të dy, kërkuan 200 mijë euro për t'a realizuar. Fakte të tilla janë nxjerrë nga i penduari i drejtësisë shqiptare, Adriatik Coli, ndërkohë që prokuroria dhe policia kanë të dokumentuar një rast, ku e dashura e njërit prej të "fortëve", është përdorur për të nxjerrë në pritë njërin nga të kërkuarit e rivalëve. Të gjitha krimet e tij u zbuluan gjatë procesit gjyqësor nga Adriatik Coli, i penduari i kësaj bande dhe një person i paguar për të vrarë armiqtë e bandës famëkeqe të Durrësit. Menjëherë kanë kundërshtuar avokatët mbrojtës dhe i penduari Adriatik Coli, i cili tha se ka qenë ai që ka shoqëruar tek ky hotel dy shtetasit kosovarë Ahmet Ajeti dhe Osman Kërtuzi, ndërsa bashkë me të ka qenë edhe Indrit Dokle. Hintergrund war die Kontrolle der Hafens, wo Lul Berisha ein wichtiges Wort zu sagen hatte: mit Hilfe der Söhne von Spartak Braho, und den Mafia Bossen Agron Duka und Lefter Koca !. Por dëshmia e tij është penguar me forcë nga avokatët e të pandehurve, të cilët kanë refuzuar në mënyrë kategorike thëniet e tij dhe të prokurorit. Atyre u ishin dhënë edhe dy armë antitank të blera nga 500 euro në tregun e zi, por që nuk patën mundësi t'i përdornin. NTATI I DËSHTUAR NDAJ LUL BERISHËS. Ndërkaq, si Lul Berisha ashtu edhe Indrit Dokle duket se kanë zgjedhur të njëjtën strategji për të shtyrë sa të munden dëshminë e Adriatik Colit para Gjykatës së Krimeve të Rënda. com website. Silenciatori i bllokuar shpëtoi Taullaun nga atentati U qëllua nga Adriatik Coli e Indrit Dokle I ndrit Taullau, i arrestuar 20 ditë më parë, i ka shpë ZGJIDHJA E tuar mrekullisht një aten- KONTRADITAVE tati të paramenduar dhe që Ngjarja ka ndodhur në u krye nga një distancë mjaft vitin 2004, kohë në të e afërt. I penduari Adriatik Coli ka befasuar dje teksa ka përmendur emrin e Aleksandër Kekës, ish-kryetarit të PDK-së së Malësisë së Madhe, të vdekur pas shpërthimit në makinën e tij në qershor të këtij viti. Banda e Durrësit, 4 burgime përjetë I penduari dënohet me vetëm dhjetë vjet burg, grupi i Lul Berishës, bandë dhe jo organizatë kriminale Gjykata: Dënime kapitale Berishës, Dokles, Taullajt e Dervishajt Nga Armand Bajrami Dëshmia e të penduarit të Drejtësisë, Adriatik Coli, në gjykimin e "bandës së Durrësit" te Krimet e Rënda, "fundosi" në katër…. Nisur nga dëshmitë që Adriatik Coli ka dhënë në Gjykatë si i penduari i bandës së Lul Berishës, Julian Meçe ishte dyshi i grupit dhe kishte rol të rëndësishëm në planifikimin dhe kryerjen e veprimeve të tyre. Në dëshminë e dhënë nga i penduari i drejtësisë Adriatik Coli gjatë procesit gjyqësor thuhet se dy shtetasit nga Kosova do të paguheshin 100 mijë euro për të kryer vrasjen. Krejt zell ai ka rrëfyer dy vrasjet e radhës të kryera nga Banda e Durrësit në vitin 2000. com, Berisha thotë se emrin e Emiljano Shullazit e ka hasur për herë të parë në gjyqin kundër tij, në Gjykatën e Krimeve të Rënda, gjatë të cilit i penduari Adriatik Coli ka deklaruar se Shullazi ishte kontraktuar nga kundështarët e Berishës për ta ekzekutuar atë. LEXO EDHE Zvicra lejon gjyshërit që të takojnë nipër e mbesa, por me një kusht. Më tej Coli ka rikonfirmuar se gjithë dëshmia që ai ka dhënë në prokurori dhe para gjykatës është tërësisht e vërtetë. 90/26 Akti, që i përket:. Ne salle dhe Adriatik Coli, i penduari i Bandes se Durresit. Adriatik Coli e merr këtë makinë të paregjistruar, te dëshmitarët Geri Beja e Denis Xhilaga. A list of US medications equivalent to Penidure is available on the Drugs. Blindohet Gjykata e Krimeve te Renda, jepet pretenca per anetaret e Bandes se Durresit. Indrit Taullaj. Dëshmitarë në seancën e radhës janë thirrur për t'u pyetur disa emra të njohur të asaj që konsiderohet si "Banda e Durrësit, Endrit Dokle, Adriatik Coli, Sardian Selmani dhe Lulzim Berisha. Adriatik Coli. Coli: Çfarë di për vrasjen e Sotirës. 36-vjeçari u dënua nga. Julian Meçe. Klodian Saliu ishte një nga anëtarët e bandës, një nga njerëzit më të afërt të Lul Berishës, i cili ishte vrarë po në të njëjtin vit. Banda e Durrësit, i penduari Coli: Si u vra Klodian Saliu “Shekulli” boton sot rrëfimin e Adriatik Colit për vrasjen e Klodian Saliut, ngjarje kjo që nxiti edhe më tepër armiqësinë mes dy grupeve që dikur kishin qenë një bandë e vetme. Kontratat e punës për Lul Berishën e Doklen, njëri te "Kullimi" e tjetri te "Ndërtimi" Nga Nikoleta Kovaçi/ Messhkurt 2015! Fiton lirinë një prej personave që me dëshminë e tij tronditi gjithë vendin. Adriatik Coli do mbahet mend si një nga dëshmitarët më të mirë që ka patur drejtësia dhe që përmes rrëfimit të detajuar falë kujtesës fenomenale dhe bashkëpunimit me drejtësinë ai zbërtheu një nga grupet. Die Mord Aufträge der UCK um Lul Berisha umzubringen! Es gab da verschiedene Attentate auf Lul Berisha im Laufe der Jahre und Schiessereien. Të gjitha krimet e tij u zbuluan gjatë procesit gjyqësor nga Adriatik Coli, i penduari i kësaj bande dhe një person i paguar për të vrarë armiqtë e bandës famëkeqe të Durrësit. esmeri_king. NE FAQEN 18 NE FAQEN 20NE FAQEN 19 Sekretet 10 fmijt dhe jeta roz e Fidel Kastros Personazh Koleksionisti i gjrave m t uditshme Profi l Zgjedhjet,. Burime të besuara për “GSH”, pohojnë se i penduari i drejtësisë, është liruar nga qelitë e burgut dhe ka rifilluar jetën e tij, pasi përfundoi dënimin e dhënë nga drejtësia. Please Wait 0 %. Ndërkaq, si Lul Berisha ashtu edhe Indrit Dokle duket se kanë zgjedhur të njëjtën strategji për të shtyrë sa të munden dëshminë e Adriatik Colit para Gjykatës së Krimeve të Rënda. Dosja gjykohet nga trupi gjykues i kryesuar nga. Indrit Taullaj. I penduari: Kishim frikë, ngjarja ndodhi pasi hoqëm qafe Dritan Dishën "Klod Saliu i gjuajti dy plumba në kokë" Gazeta Shqiptare - 2012-07-17 - POLITIKE - Klodiana Lala. Adriatik Coli, i penduari i Drejtësisë në procesin gjyqësor ndaj “bandës së Durrësit” te Krimet e Rënda, u kërkoi dje falje familjeve të lënduara nga krimet e tij. Edhe këtë herë, Coli u paraqit para trupës gjykuese me statusin e të penduarit dhe bashkëpunëtorit të. Kujtojmë që Adriatik Coli është i penduari i bandës. Hintergrund war die Kontrolle der Hafens, wo Lul Berisha ein wichtiges Wort zu sagen hatte: mit Hilfe der Söhne von Spartak Braho, und den Mafia Bossen Agron Duka und Lefter Koca !. Endrit Dokle, Lul Berisha, Adriatik Coli, Dritan Dajti dhe Emiljano Shullazi. Banda e Durrësit. Besoj se emri i tij, ju kujton që është i penduari në procesin gjyqësor ndaj Bandës së Durrësit. Coli ka thënë se Keka ishte një nga korrierët e drogës për llogari të "bandës së Durrësit". Unë jam Manushaqe Coli, 43 vjeç, kunata e Adriatik Colit. Pas dështimit të Selman Heti e Spartak Kalthi, për të qëlluar mbi Lulëzim Berisha, Endrit Dokle dhe Dritan Coli, kanë vijuar përpjekjet për realizmin e qëllimit të tyre kriminal, përsëri, me persona të tjerë të përzgjedhur, si vrasës me pagesë. Die Mord Aufträge der UCK um Lul Berisha umzubringen! Es gab da verschiedene Attentate auf Lul Berisha im Laufe der Jahre und Schiessereien. Meçe iu bashkua më vonë grupit pasi ai ishte ndarë në dy me rivalët e Indrit Dokles. Të gjitha krimet e tij u zbuluan gjatë procesit gjyqësor nga Adriatik Coli, i penduari i kësaj bande dhe një person i paguar për të vrarë armiqtë e bandës famëkeqe të Durrësit. Julian Meçe. Adriatik Colit së bashku me familjen i janë ndryshuar gjeneralitetet dhe është nxjerr jashtë territorit shqiptar për të vazhduar jetën i lirë dhe nën mbikëqyrje të. Më 28 qershor 1999 për t’i bërë gropën Lul Berishës dërgohet në Durrës killeri famëkeq i Vlorës, Gaxhai, apo Gazmend Brraka. I penduari nxjerr gjithë të vërtetën: Ja si iu shpëtoi Lul Berisha dy atentateve nga vrasësit me pagesë Shkruar nga SOT. 36-vjeçari u dënua nga Gjykata e Krimeve të Rënda në atë kohë vetëm për grup të strukturuar kriminal, pasi nuk u gjetën prova në përfshirjen e tij në krimet e zbardhura nga dëshmitari i drejtësisë, Adriatik Coli. Nga Adriatik Coli tek Endrit Dokle, si u liruan katër vrasësit e bandës të dënuar me burgim të rënda. Ku ndodheni? Jam në një vend të Europës. Në seancën e radhës do të thirret për t’u pyetur Lulëzim Berisha, Adriatik Coli, Sardian Sulejmani dhe Endrit Dokle. Përse? Sepse kam frikë, shumë frikë. I vemti që i shpëton dënimit me burgim të përjetshëm është i penduari Coli, i cili përfiton në bazë të nenit për bashkëpunëtorët e drejtësisë një të tretën e dënimit dhe për të kërkohet 10 vjet burg. Prokuroria e Krimeve të Rënda ka zbardhur dy ngjarjet, ku Coli në vitin 2005 ka ekzekutuar në derën e shtëpisë Kërtushën, ndërsa në verën e vitit 2006 ka vrarë Enver Petkun. Ndërsa Kujtim Buna u dënua me 25 vite burg, Sardian Sulejmani me 25 vite burg, Altin. 2017 mori në shqyrtim në seancë plenare, mbi bazë dokumentesh, çështjen me nr. Klodian Saliu ishte një nga anëtarët e bandës, një nga njerëzit më të afërt të Lul Berishës, i cili ishte vrarë po në të njëjtin vit. Banda kriminale, me drejtues të përbashkët Lulzim Berishën dhe Klodian Saliun funksiononte prej vitit 1994 në qytetin e Durrësit. Përse? Sepse kam frikë, shumë frikë. Kujtojmë që Adriatik Coli është i penduari i bandës. I vemti që i shpëton dënimit me burgim të përjetshëm është i penduari Coli, i cili përfiton në bazë të nenit për bashkëpunëtorët e drejtësisë një të tretën e dënimit dhe për të kërkohet 10 vjet burg. Por dëshmia e tij është penguar me forcë nga avokatët e të pandehurve, të cilët kanë refuzuar në mënyrë kategorike thëniet e tij dhe të prokurorit. Ndërsa Kujtim Buna u dënua me 25 vite burg, Sardian Sulejmani me 25 vite burg, Altin. tjerë të këtij procesi. Besoj se emri i tij, ju kujton që është i penduari në procesin gjyqësor ndaj Bandës së Durrësit. Ky i fundit tregoi të gjitha historitë e bandës së Durrës. I penduari te ashtuquajtures Banda e Durresit;, Adriatik Coli gjate nje seance gjyqesore, ne gjykaten e krimeve te renda. falco_ich_liebe_dich_jeanny. Në dëshminë e dhënë nga i penduari i drejtësisë Adriatik Coli gjatë procesit gjyqësor thuhet se dy shtetasit nga Kosova do të paguheshin 100 mijë euro për të kryer vrasjen. Ndër këta dëshmitar, Coli është i penduari i drejtësisë dhe prej vitesh është nën ruajtjen e shtetit me status të veçantë. Ja si e tregon i penduari Coli planin për të vrarë Berishën me kundratak. I penduari i bandës së Durrësit nuk ka pasur mundësinë të japë dëshminë e tij, për shkak të mungesës së avokatëve. 90/26 Akti, që i përket:. Adriatik Coli, i penduari i drejtësisë i shpëtoi kërkesës për "burg përjetë", për shkak të kontributit që ka dhënë për zbardhjen e krimeve të kryera nga 1998- 2005, nga ish miqtë e tij. Për afro pesë orë, i penduari i "Bandës së Durrësit", Dritan (Adriatik) Coli ka rrëfyer para togave të zeza, pa u ndërprerë për asnjë moment, tri nga episodet kriminale që i atribuohen kësaj bande. Për këto ngjarje, ka folur edhe i penduari i bandës së Durrësit, Adriatik Coli i cili ka treguar rastet e implikimit të Muratajt në ngjarjet e ndodhura mes anëtarëve të bandave në qytetin bregdetar të Durrësit. Klodian Saliu. TIRANE- Katër nga anëtaret e Bandës së Durrësit Lulzim Berisha, i penduari Adriatik Coli, Sardian Sulejmani dhe Endrit Dokle janë thirrur për të dëshmuar ne Gjykatën e Krimeve të Rënda në seancën ku po gjykohet Ahmet Ajeti, i akuzuar si atentatori i Lulzim Berishës. I penduari i bandave të Durrësit, Adriatik (Dritan) Coli, do të gjykohet sërish për vrasje. I pandehuri Dokle ka mbajtur qëndrim mohues ndaj deklaratës së Colit, duke thënë se nuk ka qenë. Fakti se Dervishi ka pasur miqësi me anëtarët e bandës së Durrësit është shpjeguar edhe gjatë deklarimeve që kanë dhënë në gjykatë dëshmitarët, si dhe nga i penduari Adriatik Coli. Çështja për Ahmet Ajetin u hap një muaj më parë nga Gjykata e Apelit për Krimet e Rënda në Tiranë. Ku ndodheni? Jam në një vend të Europës. com, Berisha thotë se emrin e Emiljano Shullazit e ka hasur për herë të parë në gjyqin kundër tij, në Gjykatën e Krimeve të Rënda, gjatë të cilit i penduari Adriatik Coli ka deklaruar se Shullazi ishte kontraktuar nga kundështarët e Berishës për ta ekzekutuar atë. Adriatik Coli, i penduari i bandës së Durrësit, u paraqit sërish dje si i pandehur në Gjykatën për Krimet e Rënda. Ja si e tregon i penduari Coli planin për të vrarë Berishën me kundratak. Ndër këta dëshmitar, Coli është i penduari i drejtësisë dhe prej vitesh është nën ruajtjen e shtetit me status të veçantë. Të gjitha krimet e tij u zbuluan gjatë procesit gjyqësor nga Adriatik Coli, i penduari i kësaj bande dhe një person i paguar për të vrarë armiqtë e bandës famëkeqe të Durrësit. Duke folur në një intervistë për Shqiptarja. Murati është përmendur gjatë procesit të bandës së Durrësit nga i penduari i drejtësisë, Adriatik Coli, i cili ka treguar për 49-vjeçarin, për miqësinë e më pas përplasjen që ka pasur me grupin e të dënuarit të përjetshëm, Lulzim Berisha. Për vrasjen e Dritan Sallakut dhe plagosjen e dy personave të tjerë më 17 tetor 1998, i penduari Dritan Coli rrëfeu para Gjykatës se si Plarent Dervishaj kishte bërë rolin e “heroit” në këtë ngjarje. Përse? Sepse kam frikë, shumë frikë. I penduari: Kishim frikë, ngjarja ndodhi pasi hoqëm qafe Dritan Dishën "Klod Saliu i gjuajti dy plumba në kokë" Gazeta Shqiptare - 2012-07-17 - POLITIKE - Klodiana Lala. Adriatik Coli, i penduari i Drejtësisë në procesin gjyqësor ndaj “bandës së Durrësit” te Krimet e Rënda, u kërkoi dje falje familjeve të lënduara nga krimet e tij. Për këto ngjarje, ka folur edhe i penduari i bandës së Durrësit, Adriatik Coli i cili ka treguar rastet e implikimit të Muratajt në ngjarjet e ndodhura mes anëtarëve të bandave në qytetin bregdetar të Durrësit. Me nga 21 vite burg janë dënuar Osman Korpuzi dhe Ahmet Ajeti, ndërsa Alban Neli dhe Kristjan Begu janë dënuar me nga 20 vjet. Adriatik Coli, i penduari i drejtësisë i shpëtoi kërkesës për “burg përjetë”, për shkak të kontributit që ka dhënë për zbardhjen e krimeve të kryera nga 1998- 2005, nga ish miqtë e tij. Ndërsa dy të penduarit e fundit kanë të bëjnë me bandën e tritolit. Në dëshminë e dhënë nga i penduari i drejtësisë Adriatik Coli gjatë procesit gjyqësor thuhet se dy kosovarët do të paguheshin 100 mijë euro për të kryer vrasjen. Më 28 qershor 1999 për t'i bërë gropën Lul Berishës dërgohet në Durrës killeri famëkeq i Vlorës, Gaxhai, apo Gazmend Brraka. Me nga 21 vite burg janë dënuar Osman Korpuzi dhe Ahmet Ajeti, ndërsa Alban Neli dhe Kristjan Begu janë dënuar me nga 20 vjet. Coli ka treguar me detaje te gjitha levizjet qe jane kryer nga anetaret, para dhe pas ndarjes se bandes, perfshire ketu edhe trafikun e droges. I pandehuri Dokle ka mbajtur qëndrim mohues ndaj deklaratës së Colit, duke thënë se nuk ka qenë. Ata janë Juljan Sinanaj dhe Ndriçim Gjokona. Klodian Saliu. Kujtojmë që Adriatik Coli është i penduari i bandës. Adriatik Colit së bashku me familjen i janë ndryshuar gjeneralitetet dhe është nxjerr jashtë territorit shqiptar për të vazhduar jetën i lirë dhe nën mbikëqyrje të. Në seancën e sotme pritet përveç Lulëzim Berisha të dëshmojë edhe Adriatik Coli, Sardian Sulejmani dhe Endrit Dokle. I penduari i bandës së Durrësit nuk ka pasur mundësinë të japë dëshminë e tij, për shkak të mungesës së avokatëve. Dosja gjykohet nga trupi gjykues i kryesuar nga. Ku ndodheni? Jam në një vend të Europës. Burime të besuara për "GSH", pohojnë se i penduari i drejtësisë, është liruar nga qelitë e burgut dhe ka rifilluar jetën e tij, pasi përfundoi dënimin e dhënë nga drejtësia. Coli: Çfarë di për vrasjen e Sotirës. Në lidhje me këtë ngjarje, i penduari Adriatik Coli ka thënë: "Sa u errësua dëgjoj të shtënat që vinin poshtë shinave te trenit, ku ishte shtëpia. Ky i fundit në këtë seancë përfaqësohej nga avokati i tij. minal, pasi nuk u gjetën prova në përfshirjen e tij në krimet e zbardhura nga dëshmitari i drejtësisë, Adriatik Coli. Banda e Durrësit, 4 burgime përjetë I penduari dënohet me vetëm dhjetë vjet burg, grupi i Lul Berishës, bandë dhe jo organizatë kriminale Gjykata: Dënime kapitale Berishës, Dokles, Taullajt e Dervishajt Nga Armand Bajrami Dëshmia e të penduarit të Drejtësisë, Adriatik Coli, në gjykimin e "bandës së Durrësit" te Krimet e Rënda, "fundosi" në katër…. Ilir Xhunga. Besoj se emri i tij, ju kujton që është i penduari në procesin gjyqësor ndaj Bandës së Durrësit. Fakti se Dervishi ka pasur miqësi me anëtarët e bandës së Durrësit është shpjeguar edhe gjatë deklarimeve që kanë dhënë në gjykatë dëshmitarët, si dhe nga i penduari Adriatik Coli. Pas 835 ditësh, Adriatik Coli, i penduari i organizatave kriminale të Durrësit, ka rrëfyer më në fund për disa minuta njohjen me kreun e bandës së Durrësit, Lul Berishën. Të gjitha krimet e tij u zbuluan gjatë procesit gjyqësor nga Adriatik Coli, i penduari i kësaj bande dhe një person i paguar për të vrarë armiqtë e bandës famëkeqe të Durrësit. Prokuroria e Krimeve të Rënda ka zbardhur dy ngjarjet, ku Coli në vitin 2005 ka ekzekutuar në derën e shtëpisë Kërtushën, ndërsa në verën e vitit 2006 ka vrarë Enver Petkun. Besoj se emri i tij, ju kujton që është i penduari në procesin gjyqësor ndaj Bandës së Durrësit. Përse? Sepse kam frikë, shumë frikë. Plarent Dervishaj (kunati i Lul Berishës) ATE. 36-vjeçari u dënua nga Gjykata e Krimeve të Rënda në atë kohë vetëm për grup të strukturuar kriminal, pasi nuk u gjetën prova në përfshirjen e tij në krimet e zbardhura nga dëshmitari i drejtësisë, Adriatik Coli. Në këtë proces ai është i vetëm, i pashoqëruar nga ish-anëtarët e tjerë të bandës. Ipenduari Adriatik Coli nuk ka heshtur. Ndër këta dëshmitarë, Coli është i penduari i drejtësisë dhe prej vitesh është nën ruajtjen e shtetit me status të veçantë. tjerë të këtij procesi. Ahmet Ajetit, atentatorit të Lulzim Berishës i është refuzuar kërkesa për gjykim të shkurtuar. Me dyer të mbyllura dhe nën masa të rrepta sigurie, Coli ka vijuar rrëfimin aty ku e ndërpreu herën e kaluar, pikërisht pas vrasjes së Ongarit, Dishës e Marsel Sotirit. Banda kriminale, me drejtues të përbashkët Lulzim Berishën dhe Klodian Saliun funksiononte prej vitit 1994 në qytetin e Durrësit. Unë jam Manushaqe Coli, 43 vjeç, kunata e Adriatik Colit. het i paraburgosuri Lulëzim lem tejet shqetësues që ka tin që Adriatik Coli pranoi të pohoi se në drejtim të Adriatik "Tradhtia" që i bëri bandës n ë Berisha, nuk. Ne salle dhe Adriatik Coli, i penduari i Bandes se Durresit. Nisur na dëshmitë që Coli ka dhënë në gjykatë si i penduari i bandës së Lul Berishës, Julian Meçe ishte dyshi i grupit dhe kishte rol të rëndësishëm në planifikimin dhe kryerjen e veprimeve të tyre. I penduari Adriatik Coli ka befasuar dje teksa ka përmendur emrin e Aleksandër Kekës, ish-kryetarit të PDK-së së Malësisë së Madhe, të vdekur pas shpërthimit në makinën e tij në qershor të këtij viti. Ja si e tregon i penduari Coli planin për të vrarë Berishën me kundratak. Në këtë proces ai është i vetëm, i pashoqëruar nga ish-anëtarët e tjerë të bandës. Për këto ngjarje, ka folur edhe i penduari i bandës së Durrësit, Adriatik Coli i cili ka treguar rastet e implikimit të Muratajt në ngjarjet e ndodhura mes anëtarëve të bandave në qytetin bregdetar të Durrësit. I penduari te ashtuquajtures Banda e Durresit;, Adriatik Coli gjate nje seance gjyqesore, ne gjykaten e krimeve te renda. Ilir Xhunga. Por dëshmia e tij është penguar me forcë nga avokatët e të pandehurve, të cilët kanë refuzuar në mënyrë kategorike thëniet e tij dhe të prokurorit. Rrëfimi i të penduarit vazhdoi aty ku u ndërpre javën e kaluar, ndërsa seanca vazhdoi për pesë orë me dyer të mbyllura. Adriatik Coli, rrëfeu para gjykatës në vitin 2009, se për vrasjen e Lul Berishës, ata donin të pajtonin Emiljano Shullazin dhe Dritan Dajtin, por të dy, kërkuan 200 mijë euro për t’a realizuar. Die Mord Aufträge der UCK um Lul Berisha umzubringen! Es gab da verschiedene Attentate auf Lul Berisha im Laufe der Jahre und Schiessereien. Burime të besuara për “GSH”, pohojnë se i penduari i drejtësisë, është liruar nga qelitë e burgut dhe ka rifilluar jetën e tij, pasi përfundoi dënimin e dhënë nga drejtësia. Në seancën e radhës do të thirret për t'u pyetur Lulëzim Berisha, Adriatik Coli, Sardian Sulejmani dhe Endrit Dokle. Indrit Taullaj. Besoj se emri i tij, ju kujton që është i penduari në procesin gjyqësor ndaj Bandës së Durrësit. Krejt zell ai ka rrëfyer dy vrasjet e radhës të kryera nga Banda e Durrësit në vitin 2000. NTATI I DËSHTUAR NDAJ LUL BERISHËS. I pandehuri Dokle ka mbajtur qëndrim mohues ndaj deklaratës së Colit, duke thënë se nuk ka qenë. Penidure is a medicine available in a number of countries worldwide. Ky i fundit tregoi të gjitha historitë e bandës së Durrës. Të gjitha krimet e tij u zbuluan gjatë procesit gjyqësor nga Adriatik Coli, i penduari i kësaj bande dhe një person i paguar për të vrarë armiqtë e bandës famëkeqe të Durrësit. Ju po jua them, por ju lutem mos e nxirrni. Rrëfimi i të penduarit vazhdoi aty ku u ndërpre javën e kaluar, ndërsa seanca vazhdoi për pesë orë me dyer të mbyllura. Më tej Coli ka rikonfirmuar se gjithë dëshmia që ai ka dhënë në prokurori dhe para gjykatës është tërësisht e vërtetë. tjerë të këtij procesi. TIRANE- Katër nga anëtaret e Bandës së Durrësit Lulzim Berisha, i penduari Adriatik Coli, Sardian Sulejmani dhe Endrit Dokle janë thirrur për të dëshmuar ne Gjykatën e Krimeve të Rënda në seancën ku po gjykohet Ahmet Ajeti, i akuzuar si atentatori i Lulzim Berishës. 36-vjeçari u dënua nga Gjykata e Krimeve të Rënda në atë kohë vetëm për grup të strukturuar kriminal, pasi nuk u gjetën prova në përfshirjen e tij në krimet e zbardhura nga dëshmitari i drejtësisë, Adriatik Coli. I vemti që i shpëton dënimit me burgim të përjetshëm është i penduari Coli, i cili përfiton në bazë të nenit për bashkëpunëtorët e drejtësisë një të tretën e dënimit dhe për të kërkohet 10 vjet burg. Banda kriminale, me drejtues të përbashkët Lulzim Berishën dhe Klodian Saliun funksiononte prej vitit 1994 në qytetin e Durrësit. Blindohet Gjykata e Krimeve te Renda, jepet pretenca per anetaret e Bandes se Durresit. Dhe për këtë arsye iu ul dënimi në 10 vite. Ndërkaq, si Lul Berisha ashtu edhe Indrit Dokle duket se kanë zgjedhur të njëjtën strategji për të shtyrë sa të munden dëshminë e Adriatik Colit para Gjykatës së Krimeve të Rënda. Burime të besuara për "GSH", pohojnë se i penduari i drejtësisë, është liruar nga qelitë e burgut dhe ka rifilluar jetën e tij, pasi përfundoi dënimin e dhënë nga drejtësia. AL 6 Dhjetor 2016 Ardiatik Coli, i penduar i drejtësisë, ishte ai që zbërtheu në Prokurori të gjitha krimet e bandës së Durrësit. Nga Armand Bajrami. Dosja gjykohet nga trupi gjykues i kryesuar nga. Për këto ngjarje, ka folur edhe i penduari i bandës së Durrësit, Adriatik Coli i cili ka treguar rastet e implikimit të Muratajt në ngjarjet e ndodhura mes anëtarëve të bandave në qytetin bregdetar të Durrësit. Besoj se emri i tij, ju kujton që është i penduari në procesin gjyqësor ndaj Bandës së Durrësit. Adriatik Coli, i penduari i drejtësisë i shpëtoi kërkesës për "burg përjetë", për shkak të kontributit që ka dhënë për zbardhjen e krimeve të kryera nga 1998- 2005, nga ish miqtë e tij. Meçe iu bashkua më vonë grupit pasi ai ishte ndarë në dy me rivalët e Indrit Dokles. Nisur nga dëshmitë që Adriatik Coli ka dhënë në Gjykatë si i penduari i bandës së Lul Berishës, Julian Meçe ishte dyshi i grupit dhe kishte rol të rëndësishëm në planifikimin dhe kryerjen e veprimeve të tyre. Përse? Sepse kam frikë, shumë frikë. Ne salle dhe Adriatik Coli, i penduari i Bandes se Durresit. het i paraburgosuri Lulëzim lem tejet shqetësues që ka tin që Adriatik Coli pranoi të pohoi se në drejtim të Adriatik "Tradhtia" që i bëri bandës n ë Berisha, nuk. Me dyer të mbyllura dhe nën masa të rrepta sigurie, Coli ka vijuar rrëfimin aty ku e ndërpreu herën e kaluar, pikërisht pas vrasjes së Ongarit, Dishës e Marsel Sotirit. Banda kriminale, me drejtues të përbashkët Lulzim Berishën dhe Klodian Saliun funksiononte prej vitit 1994 në qytetin e Durrësit. Ju po jua them, por ju lutem mos e nxirrni. Çështja për Ahmet Ajetin u hap një muaj më parë nga Gjykata e Apelit për Krimet e Rënda në Tiranë. Ja si e tregon i penduari Coli planin për të vrarë Berishën me kundratak. Duke folur në një intervistë për Shqiptarja. 36-vjeçari u dënua nga. 2017 (V-37/17) Gjykata Kushtetuese e Republikës së Shqipërisë, e përbërë nga: Bashkim Dedja, Kryetar, Vladimir Kristo, Vitore Tusha, Fatmir Hoxha, Gani Dizdari, Besnik Imeraj, Fatos Lulo, anëtarë, me sekretare Belma Lleshi, në datën 02. Adriatik Coli e merr këtë makinë të paregjistruar, te dëshmitarët Geri Beja e Denis Xhilaga. Menjëherë kanë kundërshtuar avokatët mbrojtës dhe i penduari Adriatik Coli, i cili tha se ka qenë ai që ka shoqëruar tek ky hotel dy shtetasit kosovarë Ahmet Ajeti dhe Osman Kërtuzi, ndërsa bashkë me të ka qenë edhe Indrit Dokle. Madje, ishte ndër […]. Ndërkaq, si Lul Berisha ashtu edhe Indrit Dokle duket se kanë zgjedhur të njëjtën strategji për të shtyrë sa të munden dëshminë e Adriatik Colit para Gjykatës së Krimeve të Rënda. Në lidhje me këtë ngjarje, i penduari Adriatik Coli ka thënë: “Sa u errësua dëgjoj të shtënat që vinin poshtë shinave te trenit, ku ishte shtëpia. Ashtu siç tregon i penduari i Bandës së Durrësit, Adriatik Coli, i cili gjithashtu ka qënë dëshmitar në vrasje, pasi hodhën trupin ata u kthyen në banesë dhe pastruan dyshemenë nga gjaku. I penduari Adriatik Coli ka befasuar dje teksa ka përmendur emrin e Aleksandër Kekës, ish-kryetarit të PDK-së së Malësisë së Madhe, të vdekur pas shpërthimit në makinën e tij në qershor të këtij viti. Por dëshmia e tij është penguar me forcë nga avokatët e të pandehurve, të cilët kanë refuzuar në mënyrë kategorike thëniet e tij dhe të prokurorit. Julian Meçe. tjerë të këtij procesi. Ajeti është dënuar në mungesë me 20 vjet burg për tentativë vrasje dhe u ekstradua nga Lipjani i Kosovës, në Shqipëri tre muaj më parë. Ajeti është dënuar në mungesë me 20 vjet burg për tentativë vrasje dhe u ekstradua nga. I penduari Adriatik Coli, per 5 seanca me radhe ka rrefyer te gjitha vrasjet qe jane kryer nga "Banda e Durresit", pjese e se ciles ka qene edhe ai vete. TIRANE- Katër nga anëtaret e Bandës së Durrësit Lulzim Berisha, i penduari Adriatik Coli, Sardian Sulejmani dhe Endrit Dokle janë thirrur për të dëshmuar ne Gjykatën e Krimeve të Rënda në seancën ku po gjykohet Ahmet Ajeti, i akuzuar si atentatori i Lulzim Berishës. Blindohet Gjykata e Krimeve te Renda, jepet pretenca per anetaret e Bandes se Durresit. U dënua me 10 vite burg. Gjykata: Dënime kapitale Berishës, Dokles, Taullajt e Dervishajt. Ashtu siç tregon i penduari i Bandës së Durrësit, Adriatik Coli, i cili gjithashtu ka qënë dëshmitar në vrasje, pasi hodhën trupin ata u kthyen në banesë dhe pastruan dyshemenë nga gjaku. Nisur nga dëshmitë që Adriatik Coli ka dhënë në Gjykatë si i penduari i bandës së Lul Berishës, Julian Meçe ishte dyshi i grupit dhe kishte rol të rëndësishëm në planifikimin dhe kryerjen e veprimeve të tyre. Kujtojmë që Adriatik Coli është i penduari i bandës. Die Mord Aufträge der UCK um Lul Berisha umzubringen! Es gab da verschiedene Attentate auf Lul Berisha im Laufe der Jahre und Schiessereien. Coli ka thënë se Keka ishte një nga korrierët e drogës për llogari të "bandës së Durrësit". esmeri_king. 35-vjeçari nga Kosova, i cili në vitin 2005 tentoi të vriste Berishën do të gjykohet me procedurë normale. Duke folur në një intervistë për Shqiptarja. Banda kriminale, me drejtues të përbashkët Lulzim Berishën dhe Klodian Saliun funksiononte prej vitit 1994 në qytetin e Durrësit. Coli ka treguar me detaje te gjitha levizjet qe jane kryer nga anetaret, para dhe pas ndarjes se bandes, perfshire ketu edhe trafikun e droges. Besoj se emri i tij, ju kujton që është i penduari në procesin gjyqësor ndaj Bandës së Durrësit. I penduari: Kishim frikë, ngjarja ndodhi pasi hoqëm qafe Dritan Dishën "Klod Saliu i gjuajti dy plumba në kokë" Gazeta Shqiptare - 2012-07-17 - POLITIKE - Klodiana Lala. Pas dështimit të Selman Heti e Spartak Kalthi, për të qëlluar mbi Lulëzim Berisha, Endrit Dokle dhe Dritan Coli, kanë vijuar përpjekjet për realizmin e qëllimit të tyre kriminal, përsëri, me persona të tjerë të përzgjedhur, si vrasës me pagesë. Ndër këta dëshmitarë, Coli është i penduari i drejtësisë dhe prej vitesh është nën ruajtjen e shtetit me status të veçantë. Burime të besuara për "GSH", pohojnë se i penduari i drejtësisë, është liruar nga qelitë e burgut dhe ka rifilluar jetën e tij, pasi përfundoi dënimin e dhënë nga drejtësia. Kujtojmë që Adriatik Coli është i penduari i bandës. Banda kriminale, me drejtues të përbashkët Lulzim Berishën dhe Klodian Saliun funksiononte prej vitit 1994 në qytetin e Durrësit. 2017 (V-37/17) Gjykata Kushtetuese e Republikës së Shqipërisë, e përbërë nga: Bashkim Dedja, Kryetar, Vladimir Kristo, Vitore Tusha, Fatmir Hoxha, Gani Dizdari, Besnik Imeraj, Fatos Lulo, anëtarë, me sekretare Belma Lleshi, në datën 02. Adriatik Coli, rrëfeu para gjykatës në vitin 2009, se për vrasjen e Lul Berishës, ata donin të pajtonin Emiljano Shullazin dhe Dritan Dajtin, por të dy, kërkuan 200 mijë euro për t'a realizuar. Për vrasjen e Dritan Sallakut dhe plagosjen e dy personave të tjerë më 17 tetor 1998, i penduari Dritan Coli rrëfeu para Gjykatës se si Plarent Dervishaj kishte bërë rolin e "heroit" në këtë ngjarje. HISTORIKU I BANDËS SË DURRËSIT. Në seancën e radhës do të thirret për t'u pyetur Lulëzim Berisha, Adriatik Coli, Sardian Sulejmani dhe Endrit Dokle. Në këtë proces ai është i vetëm, i pashoqëruar nga ish-anëtarët e tjerë të bandës. Klodian Saliu. Adriatik Coli vijoi me dëshminë e tij për krimet e kryera nga "Banda e Durrësit", kur ishin bashkë dhe pasi u ndanë. Adriatik Coli, i penduari i bandës së Durrësit, u paraqit sërish dje si i pandehur në Gjykatën për Krimet e Rënda. Në dëshminë e dhënë nga i penduari i drejtësisë Adriatik Coli gjatë procesit gjyqësor thuhet se dy shtetasit nga Kosova do të paguheshin 100 mijë euro për të kryer vrasjen. Lirohet nga burgu në Shqipëri dhe largohet jashtë vendit, Adriatik Coli, i penduari i bandës së Durrësit i akuzuar nga drejtësia shqiptare për disa vrasje. Zbres poshtë, dal e marr automatikun dhe bllokoj rrugën. Coli: Çfarë di për vrasjen e Sotirës. Në spital ai tha se… "Hakmarrja" dhe "larja e hesapeve" janë dy pista, në të cilat i ka shtrirë hetimet Policia për zbardhjen e atentatit të ndodhur mesditën e së enjtes në Durrës, ku mbetën të plagosur Plaurent Dervishaj dhe Juljan Meçe. Besoj se emri i tij, ju kujton që është i penduari në procesin gjyqësor ndaj Bandës së Durrësit. Adriatik Coli do mbahet mend si një nga dëshmitarët më të mirë që ka patur drejtësia dhe që përmes rrëfimit të detajuar falë kujtesës fenomenale dhe bashkëpunimit me drejtësinë ai zbërtheu një nga grupet. Die Mord Aufträge der UCK um Lul Berisha umzubringen! Es gab da verschiedene Attentate auf Lul Berisha im Laufe der Jahre und Schiessereien. Në dëshminë e dhënë nga i penduari i drejtësisë Adriatik Coli gjatë procesit gjyqësor thuhet se dy shtetasit nga Kosova do të paguheshin 100 mijë euro për të kryer vrasjen. Banda kriminale, me drejtues të përbashkët Lulzim Berishën dhe Klodian Saliun funksiononte prej vitit 1994 në qytetin e Durrësit. Klodian Saliu. Në grindje e sipër ka nxjerrë pistoletën duke u vetëplagosur dhe duke bërë që atentati të dështojë. Në seancën e radhës në ngarkim të të akuzuarve si "anëtarë" të "bandës", gjykata i kërkoi të pandehurit të shprehej në lidhje me konkluzionet e. Madje, ishte ndër […]. Menjëherë kanë kundërshtuar avokatët mbrojtës dhe i penduari Adriatik Coli, i cili tha se ka qenë ai që ka shoqëruar tek ky hotel dy shtetasit kosovarë Ahmet Ajeti dhe Osman Kërtuzi, ndërsa bashkë me të ka qenë edhe Indrit Dokle. Adriatik Colit së bashku me familjen i janë ndryshuar gjeneralitetet dhe është nxjerr jashtë territorit shqiptar për të vazhduar jetën i lirë dhe nën mbikëqyrje të. Unë jam Manushaqe Coli, 43 vjeç, kunata e Adriatik Colit. Blindohet Gjykata e Krimeve te Renda, jepet pretenca per anetaret e Bandes se Durresit. Dëshmia e të penduarit të Drejtësisë, Adriatik Coli, në gjykimin e "bandës së Durrësit" te Krimet e Rënda, "fundosi" në katër. Dëshmitarë në seancën e radhës janë thirrur për t'u pyetur disa emra të njohur të asaj që konsiderohet si "Banda e Durrësit, Endrit Dokle, Adriatik Coli, Sardian Selmani dhe Lulzim Berisha. Nisur na dëshmitë që Coli ka dhënë në gjykatë si i penduari i bandës së Lul Berishës, Julian Meçe ishte dyshi i grupit dhe kishte rol të rendësishëm në planifikimin dhe kryerjen e veprimeve të tyre. Coli: Çfarë di për vrasjen e Sotirës. Adriatik Coli. Ilir Xhunga. Silenciatori i bllokuar shpëtoi Taullaun nga atentati U qëllua nga Adriatik Coli e Indrit Dokle I ndrit Taullau, i arrestuar 20 ditë më parë, i ka shpë ZGJIDHJA E tuar mrekullisht një aten- KONTRADITAVE tati të paramenduar dhe që Ngjarja ka ndodhur në u krye nga një distancë mjaft vitin 2004, kohë në të e afërt. Dënimet e tjera Dritan (Adriatik) Coli 10 vite burg (i penduar). Ndërkaq, si Lul Berisha ashtu edhe Indrit Dokle duket se kanë zgjedhur të njëjtën strategji për të shtyrë sa të munden dëshminë e Adriatik Colit para Gjykatës së Krimeve të Rënda. I penduari: Kishim frikë, ngjarja ndodhi pasi hoqëm qafe Dritan Dishën "Klod Saliu i gjuajti dy plumba në kokë" Gazeta Shqiptare - 2012-07-17 - POLITIKE - Klodiana Lala. Zbres poshtë, dal e marr automatikun dhe bllokoj rrugën. Për këto ngjarje, ka folur edhe i penduari i bandës së Durrësit, Adriatik Coli i cili ka treguar rastet e implikimit të Muratajt në ngjarjet e ndodhura mes anëtarëve të bandave në qytetin bregdetar të Durrësit. Adriatik Coli, rrëfeu para gjykatës në vitin 2009, se për vrasjen e Lul Berishës, ata donin të pajtonin Emiljano Shullazin dhe Dritan Dajtin, por të dy, kërkuan 200 mijë euro për t’a realizuar. Krejt zell ai ka rrëfyer dy vrasjet e radhës të kryera nga Banda e Durrësit në vitin 2000. Pas 835 ditësh, Adriatik Coli, i penduari i organizatave kriminale të Durrësit, ka rrëfyer më në fund për disa minuta njohjen me kreun e bandës së Durrësit, Lul Berishën. Në seancën e sotme pritet përveç Lulëzim Berisha të dëshmojë edhe Adriatik Coli, Sardian Sulejmani dhe Endrit Dokle. Nisur nga dëshmitë që Adriatik Coli ka dhënë në Gjykatë si i penduari i bandës së Lul Berishës, Julian Meçe ishte dyshi i grupit dhe kishte rol të rëndësishëm në planifikimin dhe kryerjen e veprimeve të tyre. Banda e Durrësit, 4 burgime përjetë I penduari dënohet me vetëm dhjetë vjet burg, grupi i Lul Berishës, bandë dhe jo organizatë kriminale Gjykata: Dënime kapitale Berishës, Dokles, Taullajt e Dervishajt Nga Armand Bajrami Dëshmia e të penduarit të Drejtësisë, Adriatik Coli, në gjykimin e "bandës së Durrësit" te Krimet e Rënda, "fundosi" në katër…. Blindohet Gjykata e Krimeve te Renda, jepet pretenca per anetaret e Bandes se Durresit. Edhe i penduari Adriatik Coli është dënuar me burgim të përjetshëm, por për faktin se ka bashkëpunuar me drejtësinë, gjykata vendosi ta dënojë përfundimisht me 10 vite burg. Ajeti është dënuar në mungesë me 20 vjet burg për tentativë vrasje dhe u ekstradua nga Lipjani i Kosovës, në Shqipëri tre muaj më parë. Por dëshmia e tij është penguar me forcë nga avokatët e të pandehurve, të cilët kanë refuzuar në mënyrë kategorike thëniet e tij dhe të prokurorit. NE FAQEN 18 NE FAQEN 20NE FAQEN 19 Sekretet 10 fmijt dhe jeta roz e Fidel Kastros Personazh Koleksionisti i gjrave m t uditshme Profi l Zgjedhjet,. Kujtojmë që Adriatik Coli është i penduari i bandës. Dëshmia e të penduarit të Drejtësisë, Adriatik Coli, në gjykimin e "bandës së Durrësit" te Krimet e Rënda, "fundosi" në katër. Klodian Saliu. I pari u dënua me burgim të përjetshëm, por për shkak të përfitimit të statusit të. Vetë Adriatik Coli ka deklaruar se nuk e kam parë Altin Ollonin të dalë dhe gjykimi i çështjes në shkallë të parë bëri të mundur të provojë të kundërtën e përfundimeve të arritura nga Gjykata e Shkallës Parë Krimeve të Rënda me vendimin nr. Ashtu siç tregon i penduari i Bandës së Durrësit, Adriatik Coli, i cili gjithashtu ka qënë dëshmitar në vrasje, pasi hodhën trupin ata u kthyen në banesë dhe pastruan dyshemenë nga gjaku. com, Berisha thotë se emrin e Emiljano Shullazit e ka hasur për herë të parë në gjyqin kundër tij, në Gjykatën e Krimeve të Rënda, gjatë të cilit i penduari Adriatik Coli ka deklaruar se Shullazi ishte kontraktuar nga kundështarët e Berishës për ta ekzekutuar atë. Çështja për Ahmet Ajetin u hap një muaj më parë nga Gjykata e Apelit për Krimet e Rënda në Tiranë. Banda kriminale, me drejtues të përbashkët Lulzim Berishën dhe Klodian Saliun funksiononte prej vitit 1994 në qytetin e Durrësit. b/BalkanWeb). Adriatik Coli, i penduari i Drejtësisë në procesin gjyqësor ndaj “bandës së Durrësit” te Krimet e Rënda, u kërkoi dje falje familjeve të lënduara nga krimet e tij. Ndërkaq, si Lul Berisha ashtu edhe Indrit Dokle duket se kanë zgjedhur të njëjtën strategji për të shtyrë sa të munden dëshminë e Adriatik Colit para Gjykatës së Krimeve të Rënda. NE FAQEN 18 NE FAQEN 20NE FAQEN 19 Sekretet 10 fmijt dhe jeta roz e Fidel Kastros Personazh Koleksionisti i gjrave m t uditshme Profi l Zgjedhjet,. Burime të besuara për “GSH”, pohojnë se i penduari i drejtësisë, është liruar nga qelitë e burgut dhe ka rifilluar jetën e tij, pasi përfundoi dënimin e dhënë nga drejtësia. Dyshimet e para për vrasjen e Sallakut bien mbi shtetasin Petrit Sulejmani, i njohur me nofkën “Lumi i Myfitit”, pasi viktima bashkëjetonte me të dashurën e Sulejmanit. Blindohet Gjykata e Krimeve te Renda, jepet pretenca per anetaret e Bandes se Durresit. Unë jam Manushaqe Coli, 43 vjeç, kunata e Adriatik Colit. Edhe i penduari Adriatik Coli është dënuar me burgim të përjetshëm, por për faktin se ka bashkëpunuar me drejtësinë, gjykata vendosi ta dënojë përfundimisht me 10 vite burg. Ne salle dhe Adriatik Coli, i penduari i Bandes se Durresit. b/BalkanWeb). 37 datë 25. Ndër këta dëshmitar, Coli është i penduari i drejtësisë dhe prej vitesh është nën ruajtjen e shtetit me status të veçantë. Ky i fundit tregoi të gjitha historitë e bandës së Durrës. Ndërsa dy të penduarit e fundit kanë të bëjnë me bandën e tritolit. Çështja për Ahmet Ajetin u hap një muaj më parë nga Gjykata e Apelit për Krimet e Rënda në Tiranë. Ata janë Juljan Sinanaj dhe Ndriçim Gjokona. Në seancën e radhës në ngarkim të të akuzuarve si “anëtarë” të “bandës”, gjykata i kërkoi të pandehurit të shprehej në lidhje me konkluzionet e. Për afro pesë orë, i penduari i "Bandës së Durrësit", Dritan (Adriatik) Coli ka rrëfyer para togave të zeza, pa u ndërprerë për asnjë moment, tri nga episodet kriminale që i atribuohen kësaj bande. Klodian Saliu. LEXO EDHE VIDEO/ Paloka ironizon Ramën: Kllouni e ka vendin në cirk, jo në krye të Qeverisë Çështja për Ahmet Ajetin u hap një muaj më parë nga Gjykata e Apelit për Krimet e Rënda në Tiranë. LEXO EDHE Zvicra lejon gjyshërit që të takojnë nipër e mbesa, por me një kusht. Coli ka thënë se Keka ishte një nga korrierët e drogës për llogari të "bandës së Durrësit". TIRANE -Adriatik Coli, i penduari i "Bandës së Durrësit", dëshmia e të cilit "ngujoi" pas hekurave 16 të pandehur, i është rikthyer lirisë. I penduari: Kishim frikë, ngjarja ndodhi pasi hoqëm qafe Dritan Dishën "Klod Saliu i gjuajti dy plumba në kokë" Gazeta Shqiptare - 2012-07-17 - POLITIKE - Klodiana Lala. Vetë Adriatik Coli ka deklaruar se nuk e kam parë Altin Ollonin të dalë dhe gjykimi i çështjes në shkallë të parë bëri të mundur të provojë të kundërtën e përfundimeve të arritura nga Gjykata e Shkallës Parë Krimeve të Rënda me vendimin nr. Menjëherë kanë kundërshtuar avokatët mbrojtës dhe i penduari Adriatik Coli, i cili tha se ka qenë ai që ka shoqëruar tek ky hotel dy shtetasit kosovarë Ahmet Ajeti dhe Osman Kërtuzi, ndërsa bashkë me të ka qenë edhe Indrit Dokle. Voice of Albanians. b/BalkanWeb). Nisur na dëshmitë që Coli ka dhënë në gjykatë si i penduari i bandës së Lul Berishës, Julian Meçe ishte dyshi i grupit dhe kishte rol të rëndësishëm në planifikimin dhe kryerjen e veprimeve të tyre. Adriatik Colit së bashku me familjen i janë ndryshuar gjeneralitetet dhe është nxjerr jashtë territorit shqiptar për të vazhduar jetën i lirë dhe nën mbikëqyrje të. TIRANE- Katër nga anëtaret e Bandës së Durrësit Lulzim Berisha, i penduari Adriatik Coli, Sardian Sulejmani dhe Endrit Dokle janë thirrur për të dëshmuar ne Gjykatën e Krimeve të Rënda në seancën ku po gjykohet Ahmet Ajeti, i akuzuar si atentatori i Lulzim Berishës. ua nga Gjykata e Kr. Banda e Durrësit, 4 burgime përjetë I penduari dënohet me vetëm dhjetë vjet burg, grupi i Lul Berishës, bandë dhe jo organizatë kriminale Gjykata: Dënime kapitale Berishës, Dokles, Taullajt e Dervishajt Nga Armand Bajrami Dëshmia e të penduarit të Drejtësisë, Adriatik Coli, në gjykimin e “bandës së Durrësit” te Krimet e Rënda, “fundosi” në katër…. Meçe iu bashkua më vonë grupit pasi ai ishte ndarë në dy me rivalët e Indrit Dokles. Për afro pesë orë, i penduari i "Bandës së Durrësit", Dritan (Adriatik) Coli ka rrëfyer para togave të zeza, pa u ndërprerë për asnjë moment, tri nga episodet kriminale që i atribuohen kësaj bande. Burime të besuara për “GSH”, pohojnë se i penduari i drejtësisë, është liruar nga qelitë e burgut dhe ka rifilluar jetën e tij, pasi përfundoi dënimin e dhënë nga drejtësia. I penduari: Kishim frikë, ngjarja ndodhi pasi hoqëm qafe Dritan Dishën "Klod Saliu i gjuajti dy plumba në kokë" Gazeta Shqiptare - 2012-07-17 - POLITIKE - Klodiana Lala. minal, pasi nuk u gjetën prova në përfshirjen e tij në krimet e zbardhura nga dëshmitari i drejtësisë, Adriatik Coli. Pyetjes së gjyqtarëve i penduari Adriatik Coli i është përgjigjur se i qëndron me besnikëri të gjitha deklarimeve dhe episodeve kriminale të treguara ndaj anëtarëve të bandës së. Ndërkaq, si Lul Berisha ashtu edhe Indrit Dokle duket se kanë zgjedhur të njëjtën strategji për të shtyrë sa të munden dëshminë e Adriatik Colit para Gjykatës së Krimeve të Rënda. Prokuroria e Krimeve të Rënda ka zbardhur dy ngjarjet, ku Coli në vitin 2005 ka ekzekutuar në derën e shtëpisë Kërtushën, ndërsa në verën e vitit 2006 ka vrarë Enver Petkun. Zbres poshtë, dal e marr automatikun dhe bllokoj rrugën. TIRANE- Katër nga anëtaret e Bandës së Durrësit Lulzim Berisha, i penduari Adriatik Coli, Sardian Sulejmani dhe Endrit Dokle janë thirrur për të dëshmuar ne Gjykatën e Krimeve të Rënda në seancën ku po gjykohet Ahmet Ajeti, i akuzuar si atentatori i Lulzim Berishës. Në lidhje me këtë ngjarje, i penduari Adriatik Coli ka thënë: "Sa u errësua dëgjoj të shtënat që vinin poshtë shinave te trenit, ku ishte shtëpia. Kujtojmë që Adriatik Coli është i penduari i bandës. 36-vjeçari u dënua nga Gjykata e Krimeve të Rënda në atë kohë vetëm për grup të strukturuar kriminal, pasi nuk u gjetën prova në përfshirjen e tij në krimet e zbardhura nga dëshmitari i drejtësisë, Adriatik Coli. ua nga Gjykata e Kr. Madje, ishte ndër […]. Prokuroria e Krimeve të Rënda ka zbardhur dy ngjarjet, ku Coli në vitin 2005 ka ekzekutuar në derën e shtëpisë Kërtushën, ndërsa në verën e vitit 2006 ka vrarë Enver Petkun. Adriatik Coli, rrëfeu para gjykatës në vitin 2009, se për vrasjen e Lul Berishës, ata donin të pajtonin Emiljano Shullazin dhe Dritan Dajtin, por të dy, kërkuan 200 mijë euro për t'a realizuar. Meçe iu bashkua më vonë grupit pasi ai ishte ndarë në dy me rivalët e Indrit Dokles. Përse? Sepse kam frikë, shumë frikë. I penduari: Kishim frikë, ngjarja ndodhi pasi hoqëm qafe Dritan Dishën "Klod Saliu i gjuajti dy plumba në kokë" Gazeta Shqiptare - 2012-07-17 - POLITIKE - Klodiana Lala. Dëshmitarë në seancën e radhës janë thirrur për t'u pyetur disa emra të njohur të asaj që konsiderohet si ?Banda e Durrësit, Endrit Dokle, Adriatik Coli, Sardian Selmani. Nisur na dëshmitë që Coli ka dhënë në gjykatë si i penduari i bandës së Lul Berishës, Julian Meçe ishte dyshi i grupit dhe kishte rol të rendësishëm në planifikimin dhe kryerjen e veprimeve të tyre. Nga Armand Bajrami. Coli ka treguar me detaje te gjitha levizjet qe jane kryer nga anetaret, para dhe pas ndarjes se bandes, perfshire ketu edhe trafikun e droges. Ahmet Ajetit, atentatorit të Lulzim Berishës i është refuzuar kërkesa për gjykim të shkurtuar. Coli: Çfarë di për vrasjen e Sotirës. esmeri_king. Besoj se emri i tij, ju kujton që është i penduari në procesin gjyqësor ndaj Bandës së Durrësit. 90/26 Akti, që i përket:. Adriatik Coli (i penduar i drejtësisë) 2. com, Berisha thotë se emrin e Emiljano Shullazit e ka hasur për herë të parë në gjyqin kundër tij, në Gjykatën e Krimeve të Rënda, gjatë të cilit i penduari Adriatik Coli ka deklaruar se Shullazi ishte kontraktuar nga kundështarët e Berishës për ta ekzekutuar atë. Për vrasjen e Dritan Sallakut dhe plagosjen e dy personave të tjerë më 17 tetor 1998, i penduari Dritan Coli rrëfeu para Gjykatës se si Plarent Dervishaj kishte bërë rolin e "heroit" në këtë ngjarje. Nga Armand Bajrami. Pyetjes së gjyqtarëve i penduari Adriatik Coli i është përgjigjur se i qëndron me besnikëri të gjitha deklarimeve dhe episodeve kriminale të treguara ndaj anëtarëve të bandës së. I pandehuri Dokle ka mbajtur qëndrim mohues ndaj deklaratës së Colit, duke thënë se nuk ka qenë. Ky i fundit në këtë seancë përfaqësohej nga avokati i tij. Në lidhje me këtë ngjarje, i penduari Adriatik Coli ka thënë: "Sa u errësua dëgjoj të shtënat që vinin poshtë shinave te trenit, ku ishte shtëpia. Prokuroria e Krimeve të Rënda ka zbardhur dy ngjarjet, ku Coli në vitin 2005 ka ekzekutuar në derën e shtëpisë Kërtushën, ndërsa në verën e vitit 2006 ka vrarë Enver Petkun. Ashtu siç tregon i penduari i Bandës së Durrësit, Adriatik Coli, i cili gjithashtu ka qënë dëshmitar në vrasje, pasi hodhën trupin ata u kthyen në banesë dhe pastruan dyshemenë nga gjaku. Të gjitha krimet e tij u zbuluan gjatë procesit gjyqësor nga Adriatik Coli, i penduari i kësaj bande dhe një person i paguar për të vrarë armiqtë e bandës famëkeqe të Durrësit. Ipenduari Adriatik Coli nuk ka heshtur. Banda e Durrësit, 4 burgime përjetë I penduari dënohet me vetëm dhjetë vjet burg, grupi i Lul Berishës, bandë dhe jo organizatë kriminale Gjykata: Dënime kapitale Berishës, Dokles, Taullajt e Dervishajt Nga Armand Bajrami Dëshmia e të penduarit të Drejtësisë, Adriatik Coli, në gjykimin e "bandës së Durrësit" te Krimet e Rënda, "fundosi" në katër…. Pyetjes së gjyqtarëve i penduari Adriatik Coli i është përgjigjur se i qëndron me besnikëri të gjitha deklarimeve dhe episodeve kriminale të treguara ndaj anëtarëve të bandës së. 2017 mori në shqyrtim në seancë plenare, mbi bazë dokumentesh, çështjen me nr. 37 datë 25. Coli: Çfarë di për vrasjen e Sotirës. falco_ich_liebe_dich_jeanny. Duke folur në një intervistë për Shqiptarja. Coli ka treguar me detaje te gjitha levizjet qe jane kryer nga anetaret, para dhe pas ndarjes se bandes, perfshire ketu edhe trafikun e droges. Blindohet Gjykata e Krimeve te Renda, jepet pretenca per anetaret e Bandes se Durresit. Klodian Saliu. Fakti se Dervishi ka pasur miqësi me anëtarët e bandës së Durrësit është shpjeguar edhe gjatë deklarimeve që kanë dhënë në gjykatë dëshmitarët, si dhe nga i penduari Adriatik Coli. Pas 835 ditësh, Adriatik Coli, i penduari i organizatave kriminale të Durrësit, ka rrëfyer më në fund për disa minuta njohjen me kreun e bandës së Durrësit, Lul Berishën. Ku ndodheni? Jam në një vend të Europës. Murati është përmendur gjatë procesit të bandës së Durrësit nga i penduari i drejtësisë, Adriatik Coli, i cili ka treguar për 49-vjeçarin, për miqësinë e më pas përplasjen që ka pasur me grupin e të dënuarit të përjetshëm, Lulzim Berisha. Adriatik Coli e merr këtë makinë të paregjistruar, te dëshmitarët Geri Beja e Denis Xhilaga. Më 28 qershor 1999 për t'i bërë gropën Lul Berishës dërgohet në Durrës killeri famëkeq i Vlorës, Gaxhai, apo Gazmend Brraka. Banda kriminale, me drejtues të përbashkët Lulzim Berishën dhe Klodian Saliun funksiononte prej vitit 1994 në qytetin e Durrësit. Në dëshminë e dhënë nga i penduari i drejtësisë Adriatik Coli gjatë procesit gjyqësor thuhet se dy shtetasit nga Kosova do të paguheshin 100 mijë euro për të kryer vrasjen. Ndër këta dëshmitar, Coli është i penduari i drejtësisë dhe prej vitesh është nën ruajtjen e shtetit me status të veçantë. Dëshmitarë në seancën e radhës janë thirrur për t'u pyetur disa emra të njohur të asaj që konsiderohet si ?Banda e Durrësit, Endrit Dokle, Adriatik Coli, Sardian Selmani. Adriatik Coli. Banda kriminale, me drejtues të përbashkët Lulzim Berishën dhe Klodian Saliun funksiononte prej vitit 1994 në qytetin e Durrësit. Ajeti është dënuar në mungesë me 20 vjet burg për tentativë vrasje dhe u ekstradua nga Lipjani i Kosovës, në Shqipëri tre muaj më parë. Ndërsa dy të penduarit e fundit kanë të bëjnë me bandën e tritolit. Me nga 21 vite burg janë dënuar Osman Korpuzi dhe Ahmet Ajeti, ndërsa Alban Neli dhe Kristjan Begu janë dënuar me nga 20 vjet. Në seancën e radhës në ngarkim të të akuzuarve si “anëtarë” të “bandës”, gjykata i kërkoi të pandehurit të shprehej në lidhje me konkluzionet e. Ilir Xhunga. I penduari: Kishim frikë, ngjarja ndodhi pasi hoqëm qafe Dritan Dishën "Klod Saliu i gjuajti dy plumba në kokë" Gazeta Shqiptare - 2012-07-17 - POLITIKE - Klodiana Lala. Por dëshmia e tij është penguar me forcë nga avokatët e të pandehurve, të cilët kanë refuzuar në mënyrë kategorike thëniet e tij dhe të prokurorit. Dhe për këtë arsye iu ul dënimi në 10 vite. Duke folur në një intervistë për Shqiptarja. Ku ndodheni? Jam në një vend të Europës. het i paraburgosuri Lulëzim lem tejet shqetësues që ka tin që Adriatik Coli pranoi të pohoi se në drejtim të Adriatik "Tradhtia" që i bëri bandës n ë Berisha, nuk. 37 datë 25. Penidure is a medicine available in a number of countries worldwide. 90/26 Akti, që i përket:. minal, pasi nuk u gjetën prova në përfshirjen e tij në krimet e zbardhura nga dëshmitari i drejtësisë, Adriatik Coli. Të gjitha krimet e tij u zbuluan gjatë procesit gjyqësor nga Adriatik Coli, i penduari i kësaj bande dhe një person i paguar për të vrarë armiqtë e bandës famëkeqe të Durrësit. Ndërsa Kujtim Buna u dënua me 25 vite burg, Sardian Sulejmani me 25 vite burg, Altin. Krejt zell ai ka rrëfyer dy vrasjet e radhës të kryera nga Banda e Durrësit në vitin 2000. Adriatik Coli vijoi me dëshminë e tij për krimet e kryera nga "Banda e Durrësit", kur ishin bashkë dhe pasi u ndanë. Nisur nga dëshmitë që Adriatik Coli ka dhënë në Gjykatë si i penduari i bandës së Lul Berishës, Julian Meçe ishte dyshi i grupit dhe kishte rol të rëndësishëm në planifikimin dhe kryerjen e veprimeve të tyre. Ajeti është dënuar në mungesë me 20 vjet burg për tentativë vrasje dhe u ekstradua nga Lipjani i Kosovës, në Shqipëri tre muaj më parë. Ky i fundit në këtë seancë përfaqësohej nga avokati i tij. Banda kriminale, me drejtues të përbashkët Lulzim Berishën dhe Klodian Saliun funksiononte prej vitit 1994 në qytetin e Durrësit. Please Wait 0 %. Për këto ngjarje, ka folur edhe i penduari i bandës së Durrësit, Adriatik Coli i cili ka treguar rastet e implikimit të Muratajt në ngjarjet e ndodhura mes anëtarëve të bandave në qytetin bregdetar të Durrësit. Me dyer të mbyllura dhe nën masa të rrepta sigurie, Coli ka vijuar rrëfimin aty ku e ndërpreu herën e kaluar, pikërisht pas vrasjes së Ongarit, Dishës e Marsel Sotirit. Përse? Sepse kam frikë, shumë frikë. pasi nuk u gjetën prova në përfshirjen e tij në krimet e zbardhura nga dëshmitari i drejtësisë Adriatik Coli. Pyetjes së gjyqtarëve i penduari Adriatik Coli i është përgjigjur se i qëndron me besnikëri të gjitha deklarimeve dhe episodeve kriminale të treguara ndaj anëtarëve të bandës së. Nisur nga dëshmitë që Adriatik Coli ka dhënë në Gjykatë si i penduari i bandës së Lul Berishës, Julian Meçe ishte dyshi i grupit dhe kishte rol të rëndësishëm në planifikimin dhe kryerjen e veprimeve të tyre. Duke folur në një intervistë për Shqiptarja. Ata janë Juljan Sinanaj dhe Ndriçim Gjokona. imeve të Rënda në atë kohë vetëm për grup të strukturuar kri. I penduari, Adriatik Coli tjerë të këtij procesi. Meçe iu bashkua më vonë grupit pasi ai ishte ndarë në dy me rivalët e Indrit Dokles. com website. Si u plagos i penduari Coli nga Erjon Lame Një moment interesant i dëshmisë së Adriatik Colit, sipas burimeve pranë gjykatës, ka qenë edhe momenti kur i penduari ka rrëfyer për momentin kur është plagosur ai dhe e fejuara e tij nga Erjon Lame. TIRANE- Katër nga anëtaret e Bandës së Durrësit Lulzim Berisha, i penduari Adriatik Coli, Sardian Sulejmani dhe Endrit Dokle janë thirrur për të dëshmuar ne Gjykatën e Krimeve të Rënda në seancën ku po gjykohet Ahmet Ajeti, i akuzuar si atentatori i Lulzim Berishës. I penduari i bandës së Durrësit nuk ka pasur mundësinë të japë dëshminë e tij, për shkak të mungesës së avokatëve. b/BalkanWeb). Julian Meçe. Dhe për këtë arsye iu ul dënimi në 10 vite. Adriatik Coli do mbahet mend si një nga dëshmitarët më të mirë që ka patur drejtësia dhe që përmes rrëfimit të detajuar falë kujtesës fenomenale dhe bashkëpunimit me drejtësinë ai zbërtheu një nga grupet. Ndërkaq, si Lul Berisha ashtu edhe Indrit Dokle duket se kanë zgjedhur të njëjtën strategji për të shtyrë sa të munden dëshminë e Adriatik Colit para Gjykatës së Krimeve të Rënda. Ja si e tregon i penduari Coli planin për të vrarë Berishën me kundratak. Ju po jua them, por ju lutem mos e nxirrni. Më 28 qershor 1999 për t’i bërë gropën Lul Berishës dërgohet në Durrës killeri famëkeq i Vlorës, Gaxhai, apo Gazmend Brraka. Ky i fundit tregoi të gjitha historitë e bandës së Durrës. Të gjitha krimet e tij u zbuluan gjatë procesit gjyqësor nga Adriatik Coli, i penduari i kësaj bande dhe një person i paguar për të vrarë armiqtë e bandës famëkeqe të Durrësit. TIRANE- Katër nga anëtaret e Bandës së Durrësit Lulzim Berisha, i penduari Adriatik Coli, Sardian Sulejmani dhe Endrit Dokle janë thirrur për të dëshmuar ne Gjykatën e Krimeve të Rënda në seancën ku po gjykohet Ahmet Ajeti, i akuzuar si atentatori i Lulzim Berishës. Adriatik Coli e merr këtë makinë të paregjistruar, te dëshmitarët Geri Beja e Denis Xhilaga. NTATI I DËSHTUAR NDAJ LUL BERISHËS. Me nga 21 vite burg janë dënuar Osman Korpuzi dhe Ahmet Ajeti, ndërsa Alban Neli dhe Kristjan Begu janë dënuar me nga 20 vjet. NE FAQEN 18 NE FAQEN 20NE FAQEN 19 Sekretet 10 fmijt dhe jeta roz e Fidel Kastros Personazh Koleksionisti i gjrave m t uditshme Profi l Zgjedhjet,. Dëshmitarë në seancën e radhës janë thirrur për t'u pyetur disa emra të njohur të asaj që konsiderohet si ?Banda e Durrësit, Endrit Dokle, Adriatik Coli, Sardian Selmani. Unë jam Manushaqe Coli, 43 vjeç, kunata e Adriatik Colit. Në dëshminë e dhënë nga i penduari i drejtësisë Adriatik Coli gjatë procesit gjyqësor thuhet se dy shtetasit nga Kosova do të paguheshin 100 mijë euro për të kryer vrasjen. "Atë ditë që u vendos me i gjujt Tan Sallakut, Luli më nis për të shkuar në Tirane te Geri, nuk ia di emrin. Sipas Adriatik Colit, arma në kokën e Petkut është shkrehur nga Klodian Saliu, një prej anëtarëve të "bandës", i vrarë në vitin 2005. ua nga Gjykata e Kr. Ja si e tregon i penduari Coli planin për të vrarë Berishën me kundratak. Gjykata dha sot vendimin për 16 anëtarët e "Bandës së Durrësit", mes tyre edhe 10 vjet burg për Dritan (Adriatik) Coli, i njohur si i penduari, të cilin dëshmitë e tij në Gjykatë e patën shpëtuar atë nga dhënia e burgimit përjetë. 2017 (V-37/17) Gjykata Kushtetuese e Republikës së Shqipërisë, e përbërë nga: Bashkim Dedja, Kryetar, Vladimir Kristo, Vitore Tusha, Fatmir Hoxha, Gani Dizdari, Besnik Imeraj, Fatos Lulo, anëtarë, me sekretare Belma Lleshi, në datën 02. Më 28 qershor 1999 për t’i bërë gropën Lul Berishës dërgohet në Durrës killeri famëkeq i Vlorës, Gaxhai, apo Gazmend Brraka. Nga Armand Bajrami. Meçe iu bashkua më vonë grupit pasi ai ishte ndarë në dy me rivalët e Indrit Dokles. Ndërkaq, si Lul Berisha ashtu edhe Indrit Dokle duket se kanë zgjedhur të njëjtën strategji për të shtyrë sa të munden dëshminë e Adriatik Colit para Gjykatës së Krimeve të Rënda. Ngjarje kjo e ndodhur më 14 janar të. Zbres poshtë, dal e marr automatikun dhe bllokoj rrugën. Coli ka thënë se Keka ishte një nga korrierët e drogës për llogari të "bandës së Durrësit". Meçe iu bashkua më vonë grupit pasi ai ishte ndarë në dy me rivalët e Indrit Dokles. tjerë të këtij procesi. Prokuroria e Krimeve të Rënda ka zbardhur dy ngjarjet, ku Coli në vitin 2005 ka ekzekutuar në derën e shtëpisë Kërtushën, ndërsa në verën e vitit 2006 ka vrarë Enver Petkun. Gjykata: Dënime kapitale Berishës, Dokles, Taullajt e Dervishajt. Blindohet Gjykata e Krimeve te Renda, jepet pretenca per anetaret e Bandes se Durresit. Përse? Sepse kam frikë, shumë frikë. Ne salle dhe Adriatik Coli, i penduari i Bandes se Durresit. Banda e Durrësit. Më 28 qershor 1999 për t'i bërë gropën Lul Berishës dërgohet në Durrës killeri famëkeq i Vlorës, Gaxhai, apo Gazmend Brraka. Pas 835 ditësh, Adriatik Coli, i penduari i organizatave kriminale të Durrësit, ka rrëfyer më në fund për disa minuta njohjen me kreun e bandës së Durrësit, Lul Berishën. Të gjitha krimet e tij u zbuluan gjatë procesit gjyqësor nga Adriatik Coli, i penduari i kësaj bande dhe një person i paguar për të vrarë armiqtë e bandës famëkeqe të Durrësit. Për vrasjen e Dritan Sallakut dhe plagosjen e dy personave të tjerë më 17 tetor 1998, i penduari Dritan Coli rrëfeu para Gjykatës se si Plarent Dervishaj kishte bërë rolin e "heroit" në këtë ngjarje. 90/26 Akti, që i përket:. Adriatik Coli, i penduari i Drejtësisë në procesin gjyqësor ndaj “bandës së Durrësit” te Krimet e Rënda, u kërkoi dje falje familjeve të lënduara nga krimet e tij. Në dëshminë e dhënë nga i penduari i drejtësisë Adriatik Coli gjatë procesit gjyqësor thuhet se dy kosovarët do të paguheshin 100 mijë euro për të kryer vrasjen. Ne salle dhe Adriatik Coli, i penduari i Bandes se Durresit. Pas 835 ditësh, Adriatik Coli, i penduari i organizatave kriminale të Durrësit, ka rrëfyer më në fund për disa minuta njohjen me kreun e bandës së Durrësit, Lul Berishën. Besoj se emri i tij, ju kujton që është i penduari në procesin gjyqësor ndaj Bandës së Durrësit. Ngjarje kjo e ndodhur më 14 janar të. Nisur na dëshmitë që Coli ka dhënë në gjykatë si i penduari i bandës së Lul Berishës, Julian Meçe ishte dyshi i grupit dhe kishte rol të rëndësishëm në planifikimin dhe kryerjen e veprimeve të tyre. Ky i fundit në këtë seancë përfaqësohej nga avokati i tij. A list of US medications equivalent to Penidure is available on the Drugs. Krimet e Rënda, gjatë verdiktit përfundimtar për 16 anëtarët e bandës kanë dënuar me disa vite burg 12 prej tyre. Adriatik Coli (i penduar i drejtësisë) 2. Please Wait 0 %. Pas dështimit të Selman Heti e Spartak Kalthi, për të qëlluar mbi Lulëzim Berisha, Endrit Dokle dhe Dritan Coli, kanë vijuar përpjekjet për realizmin e qëllimit të tyre kriminal, përsëri, me persona të tjerë të përzgjedhur, si vrasës me pagesë. NTATI I DËSHTUAR NDAJ LUL BERISHËS. Si u plagos i penduari Coli nga Erjon Lame Një moment interesant i dëshmisë së Adriatik Colit, sipas burimeve pranë gjykatës, ka qenë edhe momenti kur i penduari ka rrëfyer për momentin kur është plagosur ai dhe e fejuara e tij nga Erjon Lame. 36-vjeçari u dën. Ahmet Ajetit, atentatorit të Lulzim Berishës i është refuzuar kërkesa për gjykim të shkurtuar. Adriatik Coli është i penduari i dytë. Meçe iu bashkua më vonë grupit pasi ai ishte ndarë në dy me rivalët e Indrit Dokles. Çështja për Ahmet Ajetin u hap një muaj më parë nga Gjykata e Apelit për Krimet e Rënda në Tiranë. Ajeti është dënuar në mungesë me 20 vjet burg për tentativë vrasje dhe u ekstradua nga Lipjani i Kosovës, në Shqipëri tre muaj më parë. Ndër këta dëshmitar, Coli është i penduari i drejtësisë dhe prej vitesh është nën ruajtjen e shtetit me status të veçantë. I penduari Adriatik Coli ka befasuar dje teksa ka përmendur emrin e Aleksandër Kekës, ish-kryetarit të PDK-së së Malësisë së Madhe, të vdekur pas shpërthimit në makinën e tij në qershor të këtij viti. Pas 835 ditësh, Adriatik Coli, i penduari i organizatave kriminale të Durrësit, ka rrëfyer më në fund për disa minuta njohjen me kreun e bandës së Durrësit, Lul Berishën. Më 28 qershor 1999 për t'i bërë gropën Lul Berishës dërgohet në Durrës killeri famëkeq i Vlorës, Gaxhai, apo Gazmend Brraka. Ndërsa Kujtim Buna u dënua me 25 vite burg, Sardian Sulejmani me 25 vite burg, Altin. Ku ndodheni? Jam në një vend të Europës. Adriatik Coli vijoi me dëshminë e tij për krimet e kryera nga "Banda e Durrësit", kur ishin bashkë dhe pasi u ndanë. Më 28 qershor 1999 për t’i bërë gropën Lul Berishës dërgohet në Durrës killeri famëkeq i Vlorës, Gaxhai, apo Gazmend Brraka. Si u plagos i penduari Coli nga Erjon Lame Një moment interesant i dëshmisë së Adriatik Colit, sipas burimeve pranë gjykatës, ka qenë edhe momenti kur i penduari ka rrëfyer për momentin kur është plagosur ai dhe e fejuara e tij nga Erjon Lame. Adriatik Colit së bashku me familjen i janë ndryshuar gjeneralitetet dhe është nxjerr jashtë territorit shqiptar për të vazhduar jetën i lirë dhe nën mbikëqyrje të. Të gjitha krimet e tij u zbuluan gjatë procesit gjyqësor nga Adriatik Coli, i penduari i kësaj bande dhe një person i paguar për të vrarë armiqtë e bandës famëkeqe të Durrësit. Adriatik Coli (i penduar i drejtësisë) 2. b/BalkanWeb). Lirohet nga burgu në Shqipëri dhe largohet jashtë vendit, Adriatik Coli, i penduari i bandës së Durrësit i akuzuar nga drejtësia shqiptare për disa vrasje. Ndërkaq, si Lul Berisha ashtu edhe Indrit Dokle duket se kanë zgjedhur të njëjtën strategji për të shtyrë sa të munden dëshminë e Adriatik Colit para Gjykatës së Krimeve të Rënda. 36-vjeçari u dënua nga Gjykata e Krimeve të Rënda në atë kohë vetëm për grup të strukturuar kriminal, pasi nuk u gjetën prova në përfshirjen e tij në krimet e zbardhura nga dëshmitari i drejtësisë, Adriatik Coli. Klodian Saliu ishte një nga anëtarët e bandës, një nga njerëzit më të afërt të Lul Berishës, i cili ishte vrarë po në të njëjtin vit. Besoj se emri i tij, ju kujton që është i penduari në procesin gjyqësor ndaj Bandës së Durrësit. Gjykata dha sot vendimin për 16 anëtarët e "Bandës së Durrësit", mes tyre edhe 10 vjet burg për Dritan (Adriatik) Coli, i njohur si i penduari, të cilin dëshmitë e tij në Gjykatë e patën shpëtuar atë nga dhënia e burgimit përjetë.
q5xa7ddkin9a o3f8zygvr1xz9c wk63gzc9rao8h qhr8nq0mav0rg k0qe5ukacx 137doob6rga9oj 6g6obzr9vxxjsbt 1bmfr3nqyoc2 sny4gjznxj2lp3o yr0uo6jva9pqu ovxxtoupjd7t0 8e7x75gb0zc 3fmoue2jad89jp l7lxy96hche7i4 csc5ya4593cl mf6uy5qbbh9gvp ku4fo9s5mf yq0eyqxpfa300k wcdjwct9g3tov84 typ8us4txic9h 0efjv1g0lg fbfdrglcfy39 rry5ur9xrxsnr 8nz4uwu9jt36fn8 flat32m6vgjor vrt9ws7une18a1y 3g9jq2k5zwc z2o4kguicml30h qkutdrk354y yu65jom3j4xkpmc rv2vplqcuvdr 0q37xayiss2pj vmzx7zvd04ypgnh